تور کیش

جزیره هندورابی

یکی دیگر از جاذبه های دیدنی در تور کیش جزیره هندورابی است. جزیره هندورابی یکی از جزیره های آرام و تقریبا خالی از سکنه همراه با ساحلی زیبا، شنی و تخته سنگهای محلی است. این جزیره از توابع کیش می باشد و مساحتی حدود 23 کیلومترمربع دارد. جزیره هندورابی دارای بلندترین نقطه به ارتفاع بیست و نه متر و بزرگترین قطر آن هفت و نیم کیلومتر است.

هندورابی در حد فاصل بین جزیره کیش و جزیره لاوان قرار گرفته و طول آن ۷ مایل و پهنایش ۴ مایل است و ۲۲٫۸ کیلومتر مربع مساحت دارد.

در سال  ۱۳۹۵ جمعیت جزیره هندرابی ۱۹۱نفر شامل ۱۴۱مرد و ۵۰ زن بوده است. عمده جمعیت این جزیره عرب‌تبار بوده و به عربی و فارسی گفتگو می‌کنند. فعالیت اقتصادی اکثر اهالی در جزیره هندورابی، صید و غواصی است.

برای سفر به هندورابی از دو مسیر دریایی و هوایی می توان تردد کرد اما بیشتر جا‌به‌جایی‌ها از طریق دریا صورت می‌گیرد. برای سفر دریایی شناورهای بزرگی با ظرفیت حدود ۳۵۰ نفر از جزیره کیش به هندورابی در نظر گرفته شده است.  همچنین دو فروند هواپیمای کوچک برای انجام سفرهای هوایی وجود دارد که مسافران تور کیش برای رفتن به این جزیره زیبا و لذت بردن از آن آسوده باشند.

در جزیره هندورابی روستایی وجود دارد  به نام "هندرابی" که در نزدیکی همین روستا قریه‌ های دیگری بنام دورات و صرات وجود دارد. این جزیره از قرن 15 میلادی در اختیار پرتغالی ها بوده و به عنوان پایگاه نظامی و تجاری مورد استفاده قرار می گرفته است. امروزه آثار باقی مانده از این پایگاه نظامی پرتغالی ها وجود دارد.

آژانس مسیر سبز

تور کیش

02188993012

02188356405

 

خیابان گمنام - کاج شمالی - فتحی شقاقی غربی 8 - شماره 83

درباره کیش